Publikacja e-Planu lekcji w LIBRUS Synergia

Widok e-Plan lekcji umożliwia dokończenie konfiguracji połączenia pomiędzy aplikacją e-Plan lekcji, a rozwiązaniem LIBRUS Synergia. Po utworzeniu wspomnianej integracji będzie możliwe zaimportowanie planu lekcji do Synergii ułożonego w aplikacji e-Plan lekcji.

W celu udostępnienia danych należy:

1. Zalogować się bezpośrednio na stronę EduPage / e-Planu lekcji szkoły, a następnie przejść do widoku Panel kontrolny → Informacje o szkole → Import/Eksport.

2. W sekcji Import danych należy skorzystać z opcji Połącz z LIBRUS Synergia, a następnie zezwolić na połączenie.

3. Po kliknięciu opcji Połącz zostanie wyświetlony komunikat informujący, o konieczności dokończenia synchronizacji po stronie rozwiązania LIBRUS Synergia.

Uwaga
Przed kliknięciem w opcję Kontynuuj, należy w drugiej karcie przeglądarki zalogować się do rozwiązania LIBRUS Synergia. Dzięki temu, po kliknięciu w opcję Kontynuuj nastąpi przekierowanie do właściwego widoku w Synergii (Ustawienia → Konfiguracja → Inne opcje → e-Plan lekcji), gdzie będzie możliwe dokończenie proces integracji.

4. W Synergii, z poziomu widoku Ustawienia → Konfiguracja → Inne opcje → e-Plan lekcji system wyświetli informację o możliwości utworzenia połączenia z LIBRUS Synergia. Po zweryfikowaniu poprawności danych, w celu zaakceptowania powiązania, należy skorzystać z opcji Akceptuj połączenie.

Po wykonaniu powyższych czynności, połączenie pomiędzy dwiema aplikacjami zostanie utworzone, a samo zaimportowanie planu utworzonego w ramach e-Planu lekcji stanie się już możliwe.