Publikowanie planu lekcji z programu Plan lekcji

Publikowanie planu lekcji dla uczniów/rodziców

FUNKCJA PUBLIKACJI PLANU LEKCJI WYMAGA LICENCJI NA GENERATOR WWW EDUPAGE.

PO WIĘCEJ INFORMACJI NA TEMAT GENERATORA EDUPAGE ZAPRASZAMY NA STRONĘ: WWW.LIBRUS.PL

Aby opublikować plan lekcji, należy najpierw zainstalowany na komputerze program Plan lekcji, zaznaczyć kartę Główny/Pliki, a następnie kliknąć Publikacja online.

W formularzu w nowo otwartym oknie należy wprowadzić dane dostępowe (login i hasło administratora), a następnie kliknąć Zaloguj.

W nowo otwartym oknie należy wybrać opcję Publikuj ogólnodostępny plan lekcji online. Plan zostanie przesłany na stronę EduPage szkoły i będzie dostępny dla odwiedzających.

Po opublikowaniu planu lekcji można dodatkowo skonfigurować parametry jego wyświetlania na stronie. Aby to uczynić, należy zalogować się na stronę szkoły i wybrać Modyfikuj → Plan lekcji i zastępstwa, a następnie Uprawnienia dostępu.

W nowym oknie możliwe jest wskazanie, jaki rodzaj planu lekcji ma być widoczny dla poszczególnych rodzajów użytkowników (np. dla zalogowanych uczniów i nauczycieli lub użytkowników niezalogowanych).

W nowo otwartym oknie zdecydować można, które widoki mają być dostępne dla określonego użytkownika (w tym przypadku dla nauczyciela).

Po kliknięciu OK zmiany zostaną zapisane na stronie.