Import danych z programu aSc Plan lekcji (tylko e-Plan lekcji)

Użytkownik rozpoczynający pracę w aplikacji e-Plan lekcji ma możliwość zaimportowania danych wprowadzonych dotychczas w desktopowym programie aSc Plan lekcji. Aplikacja oferuje dwie możliwości importu:

1. Bezplikowe udostępnienie danych.

Jeżeli użytkownik posiada licencję na program aSc Plan lekcji oraz dane dostępowe do generatora stron WWW EduPage, wówczas posiada możliwość utworzenia powiązania pomiędzy programem desktopowym, a stroną internetową. Aby tego dokonać należy, będąc w programie aSc Plan lekcji, otworzyć plik z planem, który ma zostać przeniesiony do e-Planu lekcji, a następnie przejść do zakładki Plik i skorzystać z opcji o nazwie Publikacja online.

W dalszej kolejności, z poziomu wyświetlonego formularza, należy wprowadzić login oraz hasło administratora strony internetowej.

Po zalogowaniu, należy skorzystać z przycisku Zapisz do Planu Lekcji Online, a następnie wybrać format zapisu nazwisk nauczycieli oraz uzupełnić nazwę dla wybranego planu lekcji. Wspomniane czynności należy zatwierdzić przyciskiem Zapisz, który znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu.

Kiedy plan zostanie już zapisany, administrator będzie posiadał możliwość wyświetlenia go bezpośrednio na stronie szkoły.

2. Plikowy eksport planu lekcji z wersji desktopowej.

W programie aSc Plan lekcji istnieje możliwość wyeksportowania pliku w formacie XML, który następnie będzie mógł zostać zaimportowany do nowego pliku w aplikacji e-Plan lekcji. W celu wyeksportowania pliku XML z programu aSc Plan lekcji, należy przejść do widoku Plik -> Eksportuj, a następnie wybrać opcję aSc Plan Lekcji XML Baza Danych.

UWAGA!

W trakcie korzystania z importu pliku XML nie są importowane zależności oraz ułożenie karteczek.

Po zapisaniu pliku w wybranej lokalizacji, należy przejść na stronę EduPage szkoły, a następnie, będąc w widoku e-Plan lekcji, kliknąć przycisk o nazwie Nowy lub otworzyć istniejący już w aplikacji plan. W dalszej kolejności, w zakładce Plik -> Import, należy skorzystać z opcji aSc Plan Lekcji XML (beta),

co spowoduje wyświetlenie nowego okna, w którym należy wybrać odpowiedni plik do importu. Kiedy plik zostanie już pomyślnie zaimportowany, należy zweryfikować znajdujące się w nim dane. Import danych z pliku jest podzielony na następujące kroki:

WSKAZÓWKA

Jeżeli plik XML został zaimportowany w ramach już istniejącego planu lekcji, to w takim przypadku, obok danych istniejących w strukturze zasilanego planu, będzie widnieć opcja Połącz, która umożliwi zsynchronizowanie poszczególnych danych.

Po zakończeniu operacji importu, plan lekcji zostanie pomyślnie zasilony danymi z pliku XML.