Weryfikacja domeny w usłudze MS Office 365 i Google Workspace (daw. G Suite)

Aby skorzystać z usługi, firma Microsoft musi najpierw zweryfikować prawa do domeny. Można to zrobić, dodając odpowiednie wpisy w konfiguracji domeny.
W celu zweryfikowania strony w domenie EduPage należy skontaktować się z pomocą techniczną firmy LIBRUS, przesyłając rekord txt, który będzie widoczny po zalogowaniu do usługi Office 365.
Instrukcja w jaki sposób szkoła ma utworzyć rekord DNS dla usługi Office 365:

1) Zalogować się na: https://login.microsoftonline.com
2) Przejść do zakładki: domeny
3) Kliknąć: Dodaj domenę
4) Kliknąć przycisk: Zaczynamy
5) Wpisać adres strony EduPage i kliknąć przycisk Dalej
6) Utworzyć rekord TXT

Jeżeli nie można utworzyć rekordu TXT, należy kliknąć: Zamiast tego użyj rekordu MX
Przykładowa forma rekordów:

TXT @ or strona.edupage.org MS=ms74763708 1 godz.
MX @ or strona.edupage.org ms74763708.msv1.invalid.outlook.com 1 godz.

W przypadku gdy szkoła podejmie decyzję o wykorzystaniu usługi firmy Google w celu prowadzenia zajęć zdalnych, wówczas konieczne będzie skorzystanie z własnej domeny. Niestety nie będzie możliwości zweryfikowania usługi za pomocą strony w domenie EduPage.
Jeżeli szkoła korzysta z własnej domeny np. szkola.pl i zostało utworzone przekierowanie tego adresu na stronę w domenie EduPage (dostępne jedynie przy posiadaniu wykupionej licencji profesjonalnej generatora stron WWW), wtedy istnieje możliwość zweryfikowania i uruchomienia usługi Google Workspace dla placówki. W tym celu konieczne jest przesłanie rekordu weryfikacyjnego, dostępnego po rejestracji w usłudze, do pomocy technicznej firmy LIBRUS.
Instrukcja:

1) Przejść na stronę https://admin.google.com i zalogować się na konto administratora
2) Wybrać z menu rozwijanego po lewej stronie zakładkę Aplikacje → G Suite
3) Kliknąć Zweryfikuj przy komunikacie informującym o konieczności weryfikacji domeny
4) Po zapoznaniu się z instrukcjami na stronie kliknąć Dalej, a następnie Rozpocznij weryfikację
5) Z listy rozwijanej „Wybierz swojego rejestratora domeny lub dostawcę usług” wybrać pozycję Inne
6) Następnie skopiować wyświetlony rekord TXT.

Przykładowa forma rekordu:

google-site-verification= K7s7P8OrBoWQnRn-wHmG8diBKrpvMkgrLg3gwUewk2c

Rekord, zarówno podczas weryfikacji aplikacji MS Teams, jak i Google Workspace należy przesłać na adres pomoc@librus.pl z oficjalnego maila szkoły lub z maila służbowego pracownika, który zajmuje się konfiguracją usługi.