Žiak / Rodič - Predbežný záujem: Kam by som si podal prihlášku tento školský rok

zisťovanie záujmu, záujem o štúdium

V štvrtom a v ôsmom ročníku základnej školy môže žiak / rodič vyjadriť tzv. predbežný záujem o štúdium na ďalšej škole aj v EduPage v module Záujem o štúdium.
V prípade žiakov 4. ročníka žiak vyjadruje svoj prípadný záujem o pokračovanie na osemročnom gymnáziu.
V prípade žiakov 8. ročníka ide o vyjadrenie záujmu o konkrétnu strednú školu.

Žiak si môže vybrať 2 odbory, ktoré nevyžadujú overenie špeciálnych zručností (netalentové) a rovnako tak maximálne2 odbory, kde sa vyžaduje overenie špeciálnych zručností (talentové).

Z ponuky modulov vyberte 'Záujem o štúdium':

V module Záujem o štúdium zvoľte záložku 'Predbežný záujem':

Systém vám ponúka možnosť výberu štyroch škôl - 2 talentových a 2 netalentových. Ako prvé označte školy, ktoré by ste si zvolili prioritne.

Kliknite na 'Zvoliť školu':

Rozbalí sa zoznam všetkých relevantných škôl (talentové alebo netalentové).

Ak ste predtým niektoré označili ako obľúbené školy Žiak / Rodič - Ponuka škôl a odborov: Ako zadám, nad ktorými školami uvažujem?
alebo vám ich odporúča výchovný poradca, budú na vrchu zoznamu:

Zvoľte odbor.

Pozn.: V prípade, že na škole zvažujete 2 odbory, druhý odbor zaznačte ako školu v 2. talentovom kole.

Rovnakým spôsobom vyberte ďalšie školy:

Ponuku škôl viete spresniť/obmedziť použitím filtra, prípadne si ju dohľadať podľa názvu.

Viac návodov:
Žiak / Rodič - Odporúčania učiteľov: Kde si pozriem, aké školy mi odporúča kariérový / výchovný poradca
Žiak / Rodič - Obľúbené: Zoznam škôl, nad ktorými uvažujem